Nejpřehlednější databáze ubytování
Hlavní stránka Registrace Reklama Kontakt Zaujalo mne | Editace podniku

Najdi ubytování:

Kraj:

Hlavní město PrahaJihočeskýJihomoravskýKarlovarskýKrálovéhradeckýLibereckýMoravskoslezskýOlomouckýPardubickýPlzeňskýStředočeskýÚsteckýVysočinaZlínský

Hory:

Beskydy Bílé Karpaty Broumovsko České středohoří České Švýcarsko Českomoravská vrchovina Český les Český ráj Hostýnské vrchy Chřiby Jeseníky Jizerské hory Kokořínsko Krkonoše Krušné hory Lipno Lužické hory Moravský kras Orlické hory Pálava Podyjí Rychlebské hory a Kralický Sněžník Slavkovský les Šumava Třeboňsko Žďárské vrchy Železné hory


Vlož do "Zaujalo mne"

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Ubytování poskytujeme celoročně. S ohledem na režijní náklady ubytováváme minimálně 4 osoby a to v netopné sezóně (od 1.6. do 31.9.) minim. na 2 noci a v topné (od 1.10. do 31.5.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. V porovnání se srovnatelnými objekty jsme velmi levní a hostům, kterým záleží na úspoře nákladů dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin - dek, spacáků a prostěradel, což je pak zohledněno v nízké ceně za ubytování. Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování uklízejí sami a provádějí i závěrečný úklid, jinak tento úklid bude proveden za úhradu. Na přání hostů jim zabezpečujeme soukromí tím, že v případě obsazení jen jedné ložnice druhá zůstává neobsazená. Ubytování domácích zvířat umožňujeme jen po dohodě a za úhradu. Parkování aut ve dvoře. U domu je soukromí, zahrada s venkovním posezením, pískoviště a atrakce pro děti, ohniště, grill a úschovna kol a lyží zdarma.

Poloha a okolí:

Chalupa se nachází pod horami ve Slezsku u hranic se SR a blízko PL, v krásné přírodě u lesa a luk na polosamotě v Chráněné krajinné oblasti Beskydy v 6OO m.n.m. na jižním svahu Velkého Polomu již v povodí Kysuce. V okolí kolem chalupy jsou zahrady, nad chalupou lesy s bohatým výskytem lesních plodin a zvěře a pod chalupou pastviny, louky a na nich i bažiny se vzácnou a chráněnou flórou a faunou.

Sportovní vyžití, možnosti výletu, společenské a kulturní akce:

Velkou devizou chalupy je prostředí vhodné k odpočinku a různým rekreačním aktivitám. Je to čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, houbaření a sběr lesních plodin. V okolí a to jak u nás tak i v SR a PL, jsou trasy pro běžky, kola i pěší tůry, ke koupání přírodní nádrže, koupaliště a bazény, zimní i letní sportovní areály a možnost nádherných výletů a to na hory a horské chaty, pralesa Mionší, zooparku v Ustroni, trojmezí hranic, nejvýchodnější obce ČR, skanzenů, lázeńských míst a významných historických,kulturních a turistických center a přírodních zvláštností. V regiónu je živý folklór - řada folklorních akcí. A přímo v obci můžete navštívit stylové regionální restaurace, zhlédnout lidovou architektůru, pozůstatky středověkých pevností a pro u nás ubytované hosty se slevou navštívit a využít zábavný areál.

Ubytování, pokoje a kapacita:

Chalupa poskytuje turistické ubytování s odpočinkem od civilizace. Ubytováváme ve 2 čtyřlůžkových pokojích v I. patře, kde je i dětská postýlka pro dítě do 3 let. V přízemí je standartně vybavený obývák s dvěma rozkládacími gauči použitelnými jako přistýlky, takže celková kapacita ubytování je max. 10 osob + 1 dítě. V přízemí je rovněž velká kuchyň s kachlovým a plynovým sporákem, lednicí a mražákem, varnou konvicí a mikrovlnkou a kuchyňskou linkou a potřebným kuchyňským nádobím a náčiním. V chalupě je zavedený vodovod i s teplou vodou a sociální zřízení - koupelna a samostatný WC. Do domu je bezbariérový vstup.

Stravování:

Stravování nezabezpečujeme. Hosté si připravují jídlo v chalupě sami, resp. dojíždějí do restaurací v Mostech u J. nebo v Čadci ve SR.

Příjezd a doprava k areálu:

Chalupa je v Mostech u Jablunkova 239 (pro hledání internetem).Vlakem dojezd na nádraží do Mostů u Jablunkova, pak autobusem na Šance ke škole. Pak odtud (také od hospody na Šancích) pěšky nebo autem (v zimě doporučuji řetězy) 1,5 km po žluté turist.značce až na Filůvku k chalupě. Vzdálenost z našeho slezského Jablunkova je 8km a ze slovenské Čadce 6km. Cesta k chalupě je v zimě pluhovaná.

Ceny a slevy:

www.ceskehory.cz/gavlas

Další informace a upozornění:

Využívání atrakcí dětmi jen na zodpovědnost a pod dohledem rodičů.

Nabídka práce a spolupráce:

Kdo bude chtít může v létě pomoci při senoseči protislužbou za pronájem.

Kontakty:

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem
čp. 239
739 98 Mosty u Jablunkova
Tel: + 420 723 274 783
Email: ladislavgavlas@volny.cz
Web: www.ceskehory.cz/gavlas
GPS: 49.49679, 18.726196

Fotogalerie:


Názory a postřehy zákazníků:

Dosud nikdo nenapsal svůj názor, buďte první kdo tak učiní.

Přidejte vlastní názor na tento podnik (max. 2000 znaků):